Wellness & aktivity

U nás na Lipně se nudit nebudete. Užít si můžete hotelové wellness, kde je pro Vás připraven vnitřní bazén, whirpool, sauny. Pokud máte rádi aktivní relax, svůj prožitek a posílení můžete najít v hotelovém fitness.
Naše poloha je unikátní. Nacházíme se u břehu Lipenské nádrže s vlastní písečnou pláží, sportovišti, cyklo a vodní půjčovnou, cyklopřevozem  a marinou.
Okolí celého resortu je plné přírodních krás, historických památek i pestrých možností sportovního vyžití a aktivního odpočinku.

Tipy na výlety

Páteřová cyklotrasa Lipenská magistrála měří 58.5 km. Veškeré trasy jsou vedeny po komunikacích s minimálním provozem, některé části jsou určené pouze pro cyklisty a chodce. Cyklostezky s důkladným označením propojují klidovou, přírodní oblast pravého břehu jezera s levým, který je vybaven kvalitním zařízením a službami, které uspokojí i velmi náročné návštěvníky.
Cyklotrasy Vás povedou hlavními turistickými centry v okolí Lipenského jezera s potřebnými službami a zázemím pro zajištění Vaší příjemné aktivní dovolené a zároveň se po nich dostanete ke všem přírodním a kulturním atraktivitám této překrásné oblasti.

Lipenská magistrála (do 2km)

Okolí Lipenského jezera je rájem pro cykloturisty. Na Lipensku je vybudován systém šesti navzájem propojených cyklotras

Vítkův Hrádek (do 4km)

Vítkův kámen či Vítkův hrádek (německy Wittigstein či Wittinghausen) je zřícenina gotického hradu ležící na vrcholu stejnojmenné hory na pravém břehu Lipenské přehrady. Je to nejvýše položený hrad (resp. zřícenina) v Česku (1035 m n. m.).

Hrad byl založen Vítkovci ve 13. století a sloužil jako pohraniční pevnost a správní středisko panství. První písemná zmínka o hradu se objevuje v roce 1347. Počátkem 14. století přešel hrad do vlastnictví Rožmberků a ti jej měli ve svém vlastnictví až do začátku 17. století s krátkou přestávkou v období husitských válek. V roce 1394 zde byl uvězněn král Václav IV. Za vlády Rožmberků byly k původnímu hradu přidány hradby s pěti baštami. Poté patřil pod krumlovské panství a rodu Eggenbergů a počátkem 18. století připadl Schwanzenberkům. Hrad byl používán a udržován asi do poloviny 18. století a poté již vyhořelý osiřel. V roce 1869 hrad nechali zčásti opravit Schwarzenberkové a také hradní věž upravili na rozhlednu. Po druhé světové válce, kdy byla pohraniční část Šumavy nepřístupná, byl využíván protivzdušnou obranou státu. Ve věži byla instalována vidová hláska a v hradu byla usídlena vojenská posádka.

Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Díky své bezbariérové konstrukci je stezka vhodná pro všechny návštěvníky. Stezka korunami stromů Lipno nabízí zcela novou dimenzi volnočasové aktivity. Stezka je zakončena 40 metrovou vyhlídkovou věží, která je opravdovým vrcholem stezky. Z věže se vám naskytne fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera, okolí Šumavy a Novohradské hory.

Stezka korunami stromů Lipno (do 12km)

První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera.

Hrad Rožmberk (do 21km)

Rožmberk (německy: Rosenberg) je hrad v Rožmberku nad Vltavou v okrese Český Krumlov, v Jihočeském kraji. Jedná se o nejstarší sídlo Rožmberků. V současné době je ve vlastnictví státu a je spravován Národním památkovým ústavem.

Hrad i jeho zakladatel, Vok I. z Rožmberka, jsou poprvé písemně uváděni v roce 1250. Až do roku 1302 byl Rožmberk hlavním sídlem předního českého šlechtického rodu Rožmberků. I poté, co přesídlili do Krumlova, který získali po pánech z Krumlova, Rožmberkové tento hrad stavebně rozvíjeli.
Hrad Rožmberk je po zámcích Český Krumlov, Hluboká a Červená Lhota čtvrtým nejnavštěvovanějším objektem ze 13 kulturních památek ve správě Národního památkového ústavu v Jihočeském kraji.

Kontakty

Pište nebo volejte

Fontána Blue marine

Hrdoňov 12, 382 23 Frymburk

Informace po-pá 8-17 hod.

+420 737 234 514
+420 704 866 530
hotel.fontana@uamk.cz

6 + 15 =

Rezervujte ještě dnes!